| Nowingsangel a întrebat:

Buna... am o problema. Am rosu in gat, sunt ragusita si tusesc, iar luni am o serbare foarte importanta in care trebuie sa cant solo... Iau antibiotic si sirop, insa nu stiu daca o sa imi treaca pana luni. Ce fel de remedii naturiste mi-ati recomanda? Unele care se pot face acasa si nu sunt costisitoare. Mentionez ca am 13 ani. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SweetDreamss a răspuns:

Incearca strepsils mentolat sau cu lamaie.Sau mai merge si apa plata culamaie(e buna si pentru gat dar nu rece) ceaiuri calde cu miere si lamaie si cu putina menta.Si mai stiu ca imi zicea mamaia de suc de ceapa laughing cica e buna eu una nu am incercat ca nu imi place ceapa.
Deci succes la serbare si sa te faci binewinking :*

by3by3

2 răspunsuri:
| Blackwoman27 a răspuns:

Nu stiu daca vei ruesi pana lunisad

| LoveAngel223 a răspuns:

Ou frecat cu zahar