Întrebare recomandată | denissu a întrebat:

Am o problema. Ma doare rau zona dreapta de la degetul mijlociu al mainii drepte! ma inteapa,nici eu nu stiu! Unghia nu cred ca a intrat in carne, vreun sfat? Auuuu!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Poate ti-ai ros unghiile sau din cauza pozitiei degetelor in timpul scrisului. Clateste cu apa si dezinfecteaza cu spirt.

| rTurcoaz a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa ceva! e foarte dureros. La ora de sport am dat din greseala cu mana intr-o chestie alba ( plastic, folie ceva nu stiu ce thinking) si de atunci a inceput sa imi furnice degetele si sa ma intepe.Eu zic ca ar putea sa te fi intepat un tantar ceva, sa-ti fi ros unghiile sau sa -ti fi amortit mana.Dar stai linistita/linistit dupa un timp iti trece. Asa mi s-a intamplat si miewinking

| SquishyGuy a răspuns:

Lol, wtf. Da, sfatul meu e sa ti-l bagi in fund.