| DeeA_6616 a întrebat:

am o problema:-s sunt racita si trebuie sa imi treaca pana joi...am nasul infundat nu pot sta mult in picioare ma doare gatu groaznic.nu prea pot vorbi...ametesc cand ma ridic in picioarecryingce pot face?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mystyk_2492 a răspuns:

IA de la farmacie terraflu (este un plic cu praf, se face precum ceaiu si gasestii normal sau cu gust de portocale) costa ~2, 5 lei i-al seara inainte sa te culci (de preferat ) si dimineata nu mai ai nimic, sau aproape nimic.

6 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

1 lingura de miere, jumatate de lingurita de scortisoara pisata, le amesteci si le incalzesti pana mierea devine mai lichida.Iei asta o data pe zi timp de 3 zile si iti trece+ baite fierbinti si ceaiuri calde.Sa te faci bine repede, da?:*

| leonardo a răspuns:

Buna. stai la pat, ceai, pastile si somn pana trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Deea. Sa stai in pat, sa bei ceaiuri calde, bai fierbinti la picioare cu sare, ca medicamente iti recomand picaturile Pinosol si Modafen. Daca ai prieten si ai o viata sexuala activa, sexul e de multe ori cel mai bun medicament ...orgasmul te va ajuta sa te simti mai bine

| CoPcHiLaTooMiCa a răspuns:

Pai fervexurile sunt foarte eficiente(asta daca le poti bea, eu un mai bine fac 10 injectii ca mi se par groaznice)sau ia un modafen

| DeeA_6616 explică:

Multumesc... tarraflu chiar ma ajutat:*

| DeeA_6616 explică:

Terraflu.sczlaughing