| feefy a întrebat:

Buna
am piercing in nas, si imi apare o umflatura
dispare dupa ce o ingrijesc cu diverse unguiente insa acum nu'si mai fac efectul
am folosit baneocin, canamicina, si flocinolon,
ce alte astfel de unguiente bune care contin antibiotic imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ella369 a răspuns:

Eu recomand la urmatoarea umflatura sa nu mai dai cu nimic. Pur si simplu. Si eu am avut piercing in nas si il scoteam o data la 1-2 saptamani sa il dezinfectez. Cel mai bine e sa lasi nasul sa se obisnuiasca cu el. E un corp strain pe care nasul nu il agreeaza foarte tare. Daca nu incepe sa se rezolve de la sine problema dupa un timp indicat ar fi sa il dai jos. Nu cred ca vrei sa iti apara vreo infectie sau orice alta problemam ai grava.