| carmi_6480 a întrebat:

Am si eu o intrebare si rog pe cei care sunt informati sa ma ajute.am un bebe de 1 anisor pe cre l-am alaptat pana in urma cu 2luni si jumatate, problema este ca inca mai am un lichid in sani oare de ce? E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Se mai intampla sa ai laptic mai multa vreme eu am mai avut aproape 2ani si asta era deja prea mult si am fost la endocrinolog si mi-a dat ceva pastile si s-a oprit dar nu e cazul tau tu mai poti astepta cateva luni inca e devreme sa-ti faci griji ca e ceva neregula, important e sa nu te mulgi sa nu strangi de sani sa nu-i verifici daca mai curge ca eu asa am facut si de aia nu se oprea ca tot activam glandele sa vina laptele verificandu-mi sanii des, asa ca stai cuminte o vreme, poate o sa te si doara putin dar trebuie sa treaca in cateva luni.sanatate. pa

| lora_9285 a răspuns:

Nu te speria ca este normal sa-ti mai curga un timp secretie. Totul este, sa nu incerci sa te mulgi. Iar dupa un timp o sa inceteze sa mai curga. Daca ai manifestari de genul, sani grei cu dureri pune comprese.

| ele30 a răspuns:

Buna e normal ce se intampla dar nu incerca sa te mai storci tinei cat mai mult legati ma refer la suten si sunt niste pastile care te ajuta si opresc lactatia si eu am luat sunt in farmaci exact nu mai retin cum se numesc.Mult succes

| cristina_5268 a răspuns:

Este normal.Eu am avut lichid inca vreo jumatate de an dupa ce nu am mai alaptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal glandele mamare nu se mai inchid dupa ce nasti, nu trebuie sa te speri si peste un an va curge laptic dar nu are forma substantiala.

| b3b3tza a răspuns:

Fata mami...trebuie sa il intarci...nu ii mai da... dai altfel de lapte si invatal la mancare...mar cu biscuit