| AncaPoescu a întrebat:

Buna, am si eu o problema daca puteti sa ma ajutati cu un sfat, va rog.M-am intepat joi in picior intre degete si calcai, tocmai in golul acela, au intrat 2 cuie ruginite si am dat cu spirt. Apoi vineri la pranz m-am dus la spital, m-a bandajat apoi mi-a spus sa revin si sambata seara. Cand m-am dus ma curatat mi-a pus si pansament steril in acele gaurele si m-a bandajat iar si mi-a spus sa revin duminica dimineata sa schimb bandajul dar cand am ajuns nu mai era acel dr ci altul m-a bandajat iar in acele gauri si mi-a zis sa revin. Voi ce credeti trebuie sa ma mai duc in continuare la ei sau ma pot bandaja la asistenta de langa mine? Si dupa cat timp as putea sa-l pun in pamant sa incerc sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| M1rc3a a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci in continuare la medic ca nu e de joaca cand calci intr.un cui ruginit ca poti face tetanos in cel mai rau caz, de mers ai sa poti cand se vindeca rana si simti ca nu te mai doare