| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am si eu o problema...
Ma sperii foarte usor. de exemplu pun pariu ca toata lumea stie jocul acela Scary maze
L-am jucat de 2 de ori si mereu ma speriam de incepeam sa tip si apoi eram paranoica
am chemat o prietena care e de aceeasi varsta cu mine si l-a jucat de vreo 5 ori in continuu si nu s-a speriat
Ce sa fac sa nu ma mai sperii la jocurile astea? sau la filmele horror... :-s
Cam prosteasca intrebarea dar nu stiu ce sa fac crying.
Plz help crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bogdana91 a răspuns:

Eu nu stiu acel joc, asa ca ai pierdut pariultongue! In legatura cu frica ta, cel mai bine e sa eviti astfel de jocuri si filme. Aveam obisnuinta sa ma uit la multe filme horror. Nu imi era frica in timpul filmului, dar dupa aceea imi faceam tot felul de scenarii in minte, mai ales cand eram singura acasa si imi era foarte frica. Exista atatea jocuri si filme frumoase, fara scenarii horror, incat nici nu o sa le simti lipsa acestora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa faci prea multe in privinta asta, poate ca psihologul ar putea sa-ti fie de ajutor.

| Bobyxx a răspuns:

1.incearca sa gandesti ca te uiti doar la un ecran;
2.gandestete ca monstri aceia sunt inofensivi;
3.incearca sa gandesti ca esti furioasa pe monstri aceia.

| tonybissell a răspuns:

Daca joci scary maze fii atent ca si eu m-am speriat la el o data joaca fara sonor si atentie la incercarea a treiaunde e foarte mic acolo iti apare la mine a mers imi dai idul tau?

| sorygokus a răspuns:

Pai. in primul rand. gandeste-te ca e doar un joc sau un film si nu ti se poate intampla in viata reala. si daca nu merge incearca sa nu mai fi paranoic/a