| anonim_4396 a întrebat:

am venit ieri de la mare, iar acum m-am trezit cu un herpes super urat la buza superioaracryinge mare si mi-a umflat jumate din buzasadcum pot sa scap de el? ...nu pot ajunge la farmacie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te duci la farmacie nu ne lua că nu poți ajunge sau altceva. Te duci îți cumperi Aciclovir cremă îți dai cu el timp de 7 zile după 3 zile va dispărea oricum. Evită să mânănci sărat, picant!

| foxsilver a răspuns:

Nu poti ajunge la farmacie, dar poti ajunge la pasta de dinti.happy O aplici, si ai rabdare sa se usuce.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Incearca pe cat posibil sa ajungi la farmacie si cumpara-ti aciclovir e 7-8 lei cam asa. Eu am incercat si e foarte bun. Mai sunt alte creme sau plasturi insa nu prea dau rezultate.

| SMarius a răspuns:

Sunt extrem de neplacute chestiile astea...nu trece decat de la sine, in timp de 10-14 zile...nu prea ai ce face ca sa treaca, pute toti pasta de dinti, e ce mai de treaba tratament laughing

| Eoop23 a răspuns:

1)Te poti da cu o crema speciala cumparata de la farmacie, se numeste Aciclovir.
2)Poti pune putina pasta de dinti
3)Se pot cumpara plasturi de la farmacie speciali pentu herpes, ai grija ca nu toti sunt buni!
Eu am avut herpes si asa am scapat de el, le-am incercat pe toate! Sper sa te ajut!
Pai astea sunt toate solutiile, funda?