| FireLollipop사람에게 a întrebat:

As vrea sa le intreb pe fete, depinde care stie mai bine laughing. Ieri mi-au venit problemele, iar azi si maine am sportul, as putea sa il fac? Pe mine nu ma doare burta si ma simt foarte bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Spoerul este foarte bun in zilele cand esti la ciclu, te ajuta foarte mult si asa eviti sa te doara burta, insa, trebuie sa faci miscare usoara, sa alergi usor, sa faci exercitii usoare, sa nu te prea soliciti, pentru ca nici asa nu este bine.
Sa ai grija, mai ales daca esti in pimele zile, sa nu ai surprize neplacute big grin cum ar fi sa t patezi, pentru ca de aceea ne cam ferim toate sa nu facem sport in timpul menstruatiei, si daca nici aceasta problema nu te impiedica, poti sa faci exercitii usoare linistita, nu se intampla nimic rau, din contra, doar avantajewinking
Bafta!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te sfătuiesc să depui efort în această perioadă, chiar și la ora de sport!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Problema este sa nu te patezi thinking asta e singura problema din asta fetele la scoala nu fac sport cand sunt pe ciclu... bine pe langa alte motive laughing ca, scapa mai usor de sport. Pai poti sa faci dar vezi macar sa-ti pui tampon dala mai mare...

| Azµre a răspuns:

Ps : am uitat sa specific poti face sport dar nu efort fizic intens... poti sa faci exercitiile care se fac la scoala, sa alergi dar nu sa dai rezistenta si asa mai departe intelegi tu? sa nu te fortezi prea rau!

| BlackD a răspuns:

Eu fac karate cam zilnic iar in perioada aceea eu nu lipsesc. Eu imi pun 2 absorbante mereu cand am menstruatie happy si merge, nu m-am patat pana acum love struck. Poti face sport, dar sa nu faci miscari bruste :-s asta ar putea sa iti cauzele si sa te simti "uda", mai mult mental decat "fizic". Sper sa te simti binewinking

| helen45132 a răspuns:

Salut,eu știu. Când eram la dansuri cu problemele astea nimic nu mi se întâmplase, dansam și chiar uitasem de tot, căci pe mine burta tot nu mă durea, așa că ți-aș propune să pleci numai să iai un absorbant puternic, succes!