| valinistorvali40 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o pereche de ochelari vr de pe site-ul http://idei3d.ro/product/ochelari-cardboard-banda-elasti ca/
Imi pot afecta intr-un fel acesti ochelari vederea sau creierul?
Funda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Apocalipsa22 a răspuns:

Ochelari nu, dar telefonul cred ca da. E ca si cum ai sta cu ochii lipiti de telefon. Iti recomand sa nu stai mai mult de 2-3 ore pe zi, iar ochelarii sunt foarte buni, ieftini si romanesti. Dar daca vrei ceva mai ieftin ti-i poti face tu. Cumperi 2 lentile si niste carton si gata ochelarii.