| adam1996adry a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca alunitele dispar? Am multe alunite pe corp si nu sunt de la nastere, mi-au esit pe parcus imi puteti spune daca cu timpu vor disparea? Dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu dispar.Le vei avea toata viata. Daca nu cumva vrei sa le scoti prin operatie.Dar poti face cancer.

| mona a răspuns:

Alunitele nu dispar numai daca le scoti chirurgical

| M3ntoSanaa a răspuns:

Nu vor disparea cu timpu` ..Alunitele daca apar, si sunt destul de mari si te deranjeaza le poti elimina cu un laser (operatie).Ele nu dispar cum sunt cosurile sau orice altceva. happy