| SunshineGirl a întrebat:

Azi am folosit prima data uleiul de ricin + vitamina A si am lasat sa actioneze circa 45 de minute, m`am spalat cu sampon, apoi m`am clatit cu ceai de musetel in care am pus suc de lamaie. Intrebarea mea este : e grav daca folosesc aceasta masca de 2x pe saptamana? Ma refer la efecte adverse. Avand parul blond vopsit, mi`e teama ca aceasta masca imi va inchide parul la culoare, ceea ce nu`mi doresc.

P. S : cam in decurs de cate luni se vad rezultate? [ par mai puternic, cadere mai rara, crestere rapida? ] Funda + vot >:*big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bianca9422 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai folosit atatea lucruri
foloseste ulei de ricin simplu de maxim 2 ori pe saptamana
daca folosesti mai des vei avea parul gras

uleiul de ricin iti inchide putin parul
iar rezultatele se vad imediat(cel putin asa s-au vazut la mine)