| sanea123456789101112 a întrebat:

Care ceai e mai bun pentru slabit cel verde, negru sau rosu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De fapt toate sunt bune.
Pentru ca bei mai multe lichide si o lasi mai usor cu foamea.
Atata timp cat nu bei ceai verde sau negru in timpul mesei ci la jumatate de ora dupa masa, e ok. Se presupune ca ceaiul verde si ceaiul negru interfereaza cu absortia fierului in organism.

De asemenea nu as bea acele ceaiuri seara deoarece contin niste urme de teina si cafeina si s-ar putea sa te tina treaz.

Ceaiul rosu sau roiboos poti sa il bei cand doresti. Mai ales ca are si o aroma aparte daca il bagi cu coaja de portocale sau de vanilie. Insa nu tine de sete la fel ca cel verde sau negru. De asemenea NU contine cofeina sau teina.

Se mai spune ca ceaiul verde are niste substante care mai ard grasimea dar au in cantitate atat de mica incat e neimportant.

Adica mai multa grasime arzi in monentul in care bei ceai negru pentru ca ai energie datorita cofeinei si teinei si faci miscare. Si indirect arde grasime.

| peperonies a răspuns:

Portocaliu.

| OMFGConrad a răspuns:

Ceaiul verde. Uite un exemplu de dietă: https://www.slabsaugras.ro/cura-de-slabire-cu-ceai-verde/

| danutz2006 a răspuns:

Verde.

| sandalutu a răspuns:

Verde