| Alex96Rock a întrebat:

ce credeti de inaltimea 1, 66 la varsta de 16 ani. Credeti ca e prea mica.? Tatal meu are 1, 84 si mama 1, 55.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Daca te simti bine in pielea ta, inseamna ca ai inaltime potrivita. Oricum o sa mai iei cativa centimetri in inaltime daca esti baiat, baietii cresc pana la 25 de ani. O sa atingi cu siguranta 1, 70 m, poate chiar putin mai mult. Daca vrei sa stii cat mai poti creste, fa o radiografie de pumn pentru estimarea varstei osoase si consulta un endocrinolog.

1 răspuns:
| Alex714 a răspuns:

Cred ca e o genetica a familiei tale.Eu la 13 ani am 1, 72 tata are 1.90 si mama 1.65