| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 17 ani si inaltimea de 1.69 m. Intrebarea mea este: pana la ce varsta cresc fetele? Credeti ca mai am vreo sansa sa ajung cam pe la minim 1.72? Ce as putea sa fac pentru a mai castiga cativa centimetri?
(Tin sa mentionez ca seman cu tatal meu dpdv fizic, iar toti membri familiei lui au minim 1.75, dar mama mea, insa, are 1.60)
Multumesc!

1 răspuns:
| Holiday a răspuns:

In principiu s-a terminat cu cresterea. Poate sa mai cresti cativa milimetri maxim.