| 1112 a întrebat:

Am 16 ani jumatate, 1.61 in inaltime si 45 de kg. Credeti ca sunt prea slaba pentru varsta si inaltimea mea?
Mama ma tot bate la cap ca sunt slaba la fel si tatal meu dar mie imi place...
Ce parerea aveti? As putea avea probleme de sanatate grave datorita faptului ca sunt slaba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| D3iDEI a răspuns:

Nu esti nici pe departe prea slaba, arati minunat, parintilor tai probabil le e frica de posibilii baieti blabla.dar tu esti ok. Succes!

8 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Esti la limita, nicidecum prea slaba. Parerea mea. Oricum daca e sa te ingrasi ai grije sa nu cazi in extrema cealalta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tie iti place asa cum esti, nu-ti mai bate capul. Simte-te bine pur si simplu. Just don't give a f*ck.
Daca nu slabesti mai mult nu e nici o problema.

| jamal000 a răspuns:

Esti bine cum esti, dar nu mai slaba de atat!

| 4343gddhkied a răspuns:

Ar cam trebui sa ai 51kg, dar na e ok si asa, depinde ce si cat mananci, ai putea avea probleme. Exista riscuri, dar daca mananci regulat nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme. Ai grija de tine pupici :*

| 1112 explică (pentru 4343gddhkied):

Mananc regulat. Dar mananc foarte putin, nu pot sa mananc mai mult, sincer.
Multumesc:*

| dadine a răspuns:

Parintii mereu spun ca esti prea slab, pana si atunci cand iti zice doctorul sa ai grija la greutate, ei tot te pun sa mananci

| littlespacestress a răspuns:

Depinde foarte mult de ceea ce mananci.
insa eu zic ca e ok asa cum esti. iar cu parintii. asa spun si ai mei "esti slaba de te ia cioara in gheare si fuge cu tine"
insa e bine daca te simti bine in pielea ta :*

| Aless1997 a răspuns:

Nu sunt experta in domeniul asta. Te sfatuiesc sa te duci la un control. Acolo doctorul iti poate spune daca esti prea slaba sau daca poti avea probleme grave ( desi nu prea cred ).