| RoxRoxyyy a întrebat:

Buna, ce pot lua pentru durerea de masea pana ajung la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Vidan e special pentru durerile de masea il recomanda si medicul dentist, eu luam si Amoxicilina petru ca e antibiotic si durerea trece mai repede.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Antinevralgic forte.

| Dismally a răspuns:

Iti recomand Piafen, la mine e singura pastila care functioneaza pentru astfel de dureri. Trebuie doar sa gasesti un farmacist dispus sa iti vanda.

| WhiteLife a răspuns:

Daca nu iei pastile des, poți lua ibrUfen sau Nurofen, daca iei pastile des și ai nevoie de ceva puternic ia un Ketonal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aulin sau ketonal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aulin știu ca e bun. Du te la farmacie și cere ceva. Dacă nu, ia putina țuica in gura sau ceva tare cu alcool și tine pe partea cu măseaua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ketonal e bun

| GouDidodino a răspuns:

Ketonal

| acerr a răspuns:

Fasconal

| Osneros a răspuns:

Mie imi trece dupa Algozone, chiar daca dentistul zice ca n-ar trebui laughing

| GabiNoS a răspuns:

Daca ai carie baga niste apa cu sare acolo. Te doare 1 minut si dupa incepe sa iti amorteasca.

| dorustroe a răspuns:

Incearca sa tii cuisoare in zona unde te doare au un efect rapid si incearca si cu un antiinflamator, nutofen, aulin poti gasi mai multe metode ca sa tratezi durerea de masea acasa aici: https://www.hobclinic.ro/remedii-durerea-de-masea