| andreeahello a întrebat:

Buna
Ce remedii naturiste stiti pentru dureri in gat?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceaiuri de lamaie cu miere si scortisoara. Poti sa pui orice ceai chiar de menta sau altceva. Garagara cu apa si sare. Se zice ca si ceaiul de Turmeric ajuta dar ala coloreaza in galben.

| RB26DETT a răspuns:

Ceaiul de salvie.

| Violleta2022 a răspuns:

Miere de albine, amestecata cu zeama de lamaie, cate 1 lingurita la fiecare 2 ore. In 24 de ore trece!

| NLS a răspuns:

Tinctura de propolis, (spray aplicat direct sau picaturi pe putin zahar, pe care incerci sa il rozi putin si sa il indrepti spre zona din spate)
bomboane cu menthol si eucalipt

https://www.gunz.cc/......ombild.jpg

https://comenzi.farmaciatei.ro/......016539.jpg

Mult suc de portocale, grapefruit si lamaie, obtinut in casa

ceai cald

miere cu ghimbir ras si lamaie (lasata la macerat 2-3 zile)

| DumitruS a răspuns:

Gargara cu sare. Fara misto, e nasoala la gat dar functioneaza de minune

| andreeahello explică:

Foarte inteligent, ce pot spune

| Id4any a răspuns:

Du-te la baba Ioana sa te descantewinking

| alexcozma711 a răspuns:

Niste ceai de menta cu lamaie verde, putina miere, fierebinte si niste sare calda ( o pui in ceva si apoi o pui pe gat ). Funda big grin