| dyana_8491 a întrebat:

cum imi pot mari pofta de mancare in perioada aceasta? temperaturile foarte ridicate ma fac sa nu prea am pofta de mancaresad ce e de facaut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zepssy a răspuns:

Sa stii ca aceeasi problema o am si eu. Incerc sa mananc salate reci cu cat mai multe feluri de legume cu putin pui la gratar. Sunt nutritive si usoare pentru stomac. Pastele imi plac de asemenea cu un sos acrisor.
Mi se intampla ca nu mi-e foame toata ziua, dar ideea de mancare fresh ma determina sa mananc ceva. Incearca de asemenea sa gatesti ceva nou ca sa iti stimuleze apetitul.

3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

La fel eram si eu.Sunt niste pastilute, numite,, ulei de peste" pe care le iei de la farmacie, nu sunt prea scumpe.SUnt un fel de suplimet alimentar, ca niste vitamine care au ff multe beneficii asupra corpului tau.Iti dau si pofta de mancare, dar iti si intaresc organismul. Te sfatuiesc sa le iei!
O luna cate o pastila pe zi, si pofta de mancare va veni de la sine!
Succes si ai grija de tine!kiss

| Alexandra. a răspuns:

Se pare ca nu sunt singura cu aceasta,, problema''.
Eu nu vreau sa imi maresc pofta de mancare, este bine cat mananc : dimineata mic dejun, dar ceva foarte putin, dupa-amiaza tot ceva, dar putin, iar seara o salata de fructe. :X
Dar daca tu vrei sa-ti maresti pofta de mancare, atunci cauta la farmacie vitamine, sau, si mai bine, du-te la medic, el te va sfatui asa cu trebuie. :*

| ELD a răspuns:

Mergi la o farmacie si intreaba de ceva pentru pofta de mancare.Eu am luat pastile cu ulei de peste au fost foarte bune. S`a cunoscuthappy mancam ca niciodata happy...happybafta:*