| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Daca incep sa iau suplimente de vitamine si fier ma voi ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suplimentele si vitaminele fac poftă de mincare si normal te vei ingrasa rapid, deci astea nu trebuiesc luate asa ca vrei tu, alea se iau doar la sfatul unui medic daca considera ca ai realmente nevoie de vitaminele acelea, vitamine poti lua din fructe din legume din salata verde spanac urzici, din sfeclă rosie, din castraveti din rosii, dar nu sa i ei tu pastile care au reactii adverse adica depunerea de grasime ingrasarea, corpul are nevoie de vitamine dar nu in exces.

| Violleta2022 a răspuns:

Vitaminele si suplimentele cu fier NU ingrasa, doar mancarea ingrasa!
Vitaminele ridica sistemul imunitar, dar NU ingrasa niciodata!

| sierra1 a răspuns:

Nu, dar IRON-MAN se va simți eclipsat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Pe ce bază le iei? Ce cantitate? Știi că orice iei în plus dăunează?

| Vântulalb a răspuns:

Vitaminele ajuta la ingrasare. Ignora glumitele de mai sus si mai ales pe Jassmina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Organismul va funcționa optim. Nu te îngrași dacă ești pe deficit, chiar e indicat să suplimentezi și să reglezi depozitul de fier necesar. Legat de vitamine, ele se elimină aflate în exces. Asimilează-le în mod natural, prin consumul de hrană sănătoasă.

| relustefan a răspuns:

Daca o sa incepi sa mananci mai mult sigur o sa te ingrasi. Oameni normali mănâncă ca să trăiască nu trăiesc ca să mănânce!