| Andreea202 a întrebat:

Bună! De 2 zile am o mâncărime pe labiile mici ale vaginului. Nu știu de la ce poate fi. Eu fac și înot și probabil am luat vreo bacterie din apa. Aseară am dat cu TRIDERM și astăzi de dimineață. De la ce poate fi? Este bun TRIDERMUL pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe albiile rîului? Pe labiile nu pe albiile, nimic nu stii.laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Ce-i asta "albiile mici ale vaginului"? laughing

Nu stiu cati anisori ai, dar va trebuii sa pui mana serios sa inveti cum se numesc componentele Pasarcii" tale, fiindca nu exista "albiile vaginului".
Exista labiile vulvei, sau buzele pasaricii, cum se mai numesc popular, fiindca vaginul este un organ situat 100% in pelvisul tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Fantastic! Acum am vazut in istoricul interbarilor tale, ca spui ca ai avea 44 de ani, dar habar nu ai unde-i vulva sau vaginul...

"în 8 Mai | Andreea202 a întrebat:
Hei! Cat este astigurarea și impozitul la o Mazda 6 2009 motor 2.2 diesel gta plus?
Menționez ca am 44 de ani dar fără permis."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jassmino ce sensibila ești la doua litere încurcate, daca ai fi așa sensibilă și la informații eronate...

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui la 2 organe incurcate, ca una-i vulva si alta-i vaginul. Are 44 de ani, ce naiba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albii - labii - 2 litere, asta v-a provocat voua rasetul, nu restul
Ce scrie in alte întrebări nu mă interesează că nu sunt stalker, dar daca vrei fac un efort pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jassmino, mă amuza cum selectezi doar informația care îți convine ție. Este evident o fată tânără, are o grămadă de întrebări despre menstruație și facultate. Unii oameni pun întrebări pentru părinți care nu au timp să aibă cont pe TPU ca tine. Sper că nu ai bărbat acasă că dacă așa faci și cu el cred că omul are o viață tare grea

28 Ianuarie 2021
Hei! Eu sunt la un liceu cu program sportiv si practic înotul. Mai departe aș vrea să dau la UNEFS pentru antrenor de fitness. Ce părere aveți? Este ușor la facultate? Merită?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repet: Unii oameni pun întrebări pentru părinți sau alte persoane care nu au timp să aibă cont pe TPU.
Din 60 de intrebari are una singura in care spune ca are 44 de ani si la aia v-ati blocat.
Majoritatea intrebarilor ei sunt despre menstruatie, facultate, sanatate si problemele pe care le au parintii ei.

Si daca avea 44 de ani, omul trebuie educat, nu judecat ca nu-i cunoasteti situatia si din cauza oamenilor ca voi multi prefera sa nu stie decat sa intrebe si ''sa se faca de ras''.

| Andreea202 explică (pentru Hyacinth):

Probabil de la substanțele din apa

| Andreea202 explică (pentru anonim_4396):

Observ ca din vina unei litere care lipsește din vina corectorului nu a mea lumea începe și vorbește fix altceva decât ce am întrebat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea202):

Cel mai bine e sa ignori.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea202):

Tu nici acum, dupa cat s-a discutat aici nu intelegi ca vaginul nu are labii?
Vaginul este o cavitate care se afla 100% in interiorul tau si la intrarea in vagin se afla himenul, labiile fiind ale vulvei, nu vaginului.

Pana la urma cati ani ai? Vad pe un topic ca ai scris 44 de ani, dar cei de pe aici spun 14...

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cata nemernicie la aceasta femeie frustrata! Ma refer la jassemina. In loc sa dea un sfat bun - ca multe din cele pe care le da sun eronate - ea doar critica. Se vede ca are LDP.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai luat o ciuperca din bazin, mergi la medicul ginecolog sa-ti dea tratament