| IcePrincessPia a întrebat:

Buna de alaltaseara am inceput sa am niste sangerari ciudate...seamana cu alea de mentruatie doar ca sunt rozalii si curge foarte putin. Acum o saptamana si ceva am facut neprotejat cu prietenul meu si s-ar putea sa fi scapat in mine fara sa isi dea seama. De sarcina nu mi-ar fi frica pentru ca chiar imi doresc sa raman insarcinata de mult. Oare sunt sangarari de nidatie... daca fac testul acum o sa imi dea vreun rezultat sigur?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Iti recomand sa iei un test de sarcina si sa îl faci cu prima urina de dimineaţa. În caz că iese negativ, aștepti pana la menstruatie. Dacă aceasta întârzie să apară, îl repeti. Mult succes :*

| Aylee a răspuns:

De obicei daca sunt ca cele menstruale doar ca putin mai rozalii si nu esti in perioada menstruala este posibil sa fi ramas insarcinata. Fa un test de sarcina si daca e un copilas felicitari, sa aveti grija de el.

| KMaddieK a răspuns:

Sangerarile de nidatie apar dupa 2 saptamani, atunci cand testul de sarcina e sigur.

| RaissaM a răspuns:

Poti sa faci analize pe baza de sange pentru sarcina, se fac dupa 10 zice de la actul sexual mi de pare, si raspunsul il primesti in 24 de ore.

| RaissaM a răspuns:

10 zile*