| Silverr a întrebat:

De ceva timp am o tuse seaca si de ceva luni am o flecma nesfarsita si de un timp e galbena nu stiu de ce, si cand mananc, cand inghit ma doare rau gatul. dar in partea superioara sa zic asa... un pic de help?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Eu iti recomand sa iei capsule efervescente de ACC si strepsils, sau mai poti lua miere cu zeama de lamaie, dar cel mai bun sfat este sa te duci la medic, poate e nevoie si de medicamente ( antibiotic).

2 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Cind deja sputumul(flecma) e galbena-verzuie,e infectie si tr sa iei antibiotic,consulta medicul pentru ca anginele se rasfring la rinichi,inima,articulatii, s-ar putea sa fie o bakterie(KOCK), sanatate

| AlexSM86 a răspuns:

Poti sa ne pui o poza cu "flacma"? laughing