| Alexandraaleboantaa167 a întrebat:

Buna dragilor! Astazi faceam o brățară,si am scos un snur din acela de mărțișor care avea putin lipici,si l-am bagat in gura, imi este frica, ce s-ar putea întâmpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Nu ai ce sa patesti.
Pana la urma cantitatea face diferenta dintre o otrava si un medicament.
Cu era o cantitate infima, nu ai ce sa patesti. Decat cxa vei avea acel gust in gura pentru o perioada de timp.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ti-a ramas in gura? Ca nu inteleg problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?
Inca nu ai invatat ca nu se baga nimic in gura, daca nu-i de mancare?

Ce se poate intampla acum?
Posibil: diaree, posibil intoxicatie alimentara, posbil voma, depinzad de natura chimica a lipiciului, sau posibil sa nu ti se intample nimic, daca nu era nimic toxic in lipici.

| carevaescu a răspuns:

Absolut nimic

| Emy52 a răspuns:

Nu este periculos, nu cred că este toxic
majoritatea lipiciurilor nu sunt toxice, și mărțișoarele se lipesc ușor și nu necesită folosirea unui lipici mai puternic, toxic
crede-mă, nu pățești nimic
decât dacă l-ai mâncat și încă în cantitate mare
stai chill, e totul ok
toți am pățit-o

| Dia8585 a răspuns:

Și eu am mâncat lipici și nu am pățit nimic. Nu îți face griji!