| Băjan_Cătălina_1996 a întrebat:

Îmi puteți recomanda un psiholog bun in București, sector 6? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Aici te-as sfatui sa mergi: https://www.facebook.com/noulgrant/?ref=page_internal
Sau aici: https://www.facebook.com/BisericaMilitari/
Poti cere sa stai de vorba cu pastorul (care este conducatorul) uneia dintre aceste biserici.
Vei putea sa vorbesti cu el si sa-i spui problema ta. Nu te va costa absolut nimic, si nici nu vei fi obligata sa participi la programele bisericii. De ce va sta el de vorba cu tine? Pentru ca este placerea lui sa ajute oamenii. Este adevarat ca pastorii nu sunt de profesie psihologi, dar insasi meseria lor ii recomanda sa fie. Pastorii stau de vorba nu doar cu membrii bisericii(copii, tineri, adulti si varstnici), ci si cu oricine doreste sa stea de vorba cu ei, indiferent de religie/confesiune. Te sfatuiesc sa apelezi cu incredere la el, indiferent de varsta pe care o ai. Poti sa vii insotita si de parinti, prieten, frate, ruda, prietena, si oricine doresti tu. Repet: nu te va costa nimic. Mergi la biserica pe care o alegi tu, si ceri sa stai de vorba cu pastorul. In principiu gasesti deschis sambata intre 9:00-12:00 si 16:00-18:00. Sau cel mai bine folosesti numerele de telefon din link-urile de mai sus.