| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda vrea o dieta care da rezultate bune deoarece as vrea sa slăbesc 7 -8 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AureStar98 a răspuns:

Diatele nu merg singure...trebuie sa faci mult sport si sa mai reduci din mancare... daca ai vointa si te tii de facut sport o sa slabesti

Răspuns utilizator avertizat
| gosh0108 a răspuns (pentru Kiindox):

Daca faci chestia asta si bagi in tine numai fainoase si produse de patiserie nu faci nimic. O cura cu proteine sau cu grasimi saturate si vegetale. poti sa slabesti pana la 15 kg intr-o luna!(oua, branza, carne, nuci, alune, seminte, si cateva legume cum ar fi morcovul, ardeiul, rosii, etc.) in cura aceasta trebuie sa nu consumi deloc fainoase sau legume cu amidon. Nici fructele foarte dulci nu sunt bune deoarece fructoza in exces din ele se transforma foarte repede in trigliceride (grasime). Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru gosh0108):

DE CE ar vrea cineva sa slabeasca 15 kg intr-o luna? Sa slabesti 15 kg intr-o luna e ENORM de mult, iti fortezi foarte mult corpul, iti afecteaza sanatatea si cum arati ( piele care atarna si alte probleme ).

Slabit sanatos si sa arati bine = 2 sau 3 kg / luna maxim

| gosh0108 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am tinut cura asta, bineinteles asociata cu sport si nu am suferit nici o lasare a pielii.

| gosh0108 a răspuns (pentru Kiindox):

Baiete... te-am completat ca sa inteleaga si persoana ce a facut topicul ca nu poate slabi doar asa. Numai bine happy