| Anonymus3000 a întrebat:

Pana in iulie as vrea sa slabesc putin. Vreo 2-3 kg (sau poate si mai mult) ce dieta imi recomandati cat de cat usoara de tinut si sa aiba rezultate. Si ce exercitii sportive imi puteti recomanda. (de preferat un program de exercitii) Dau funda la cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Anonymus3000 explică (pentru bursuc001):

16 ani, baiat, 52 kg, inaltime 163 ( stiu sunt cam scund dar na. dont judge laughing )

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonymus3000):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 6-7 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

O zi frumoasă.

| DVLdrog a răspuns:

Fii atent. De dimineata trebui sa mananci cat mai multe fructe si legume, de exemplu, la micul dejun poti manca pateu dietetic cu castraveti taiati frumos si rosii (fara sare sau alte condimente). Dupa aceea poti in weekend dupa micul dejun sa iti ie frumos castile cu muzica si pornesti la alergat cam o ora. Dupa, mananci pranzul. De preferat ar fi o carne fiarta, nu multa (ori pui ori vita) si o salata de rosii sau o ciorba sau o supa. Bun! Dupa aceea iar alergi si pana la cina, dupa aceea exercitii fizice(flotari, abdomene, genoflectiuni, s.a.), la cina poti sa bei o cana de ceai cu nitica paine prajita. Succes! Poti sa o tii asa o luna si e foarte bine!