| pheno94 a întrebat:

Imi puteti spune si mie va rog cum as putea scapa definitiv de vergeturi (albe aflate in zona feselor) fara tratamente costisitoare sau produse care nu dau rezultate, as dori unele testate. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Daca era ieftin, ce femeie mai vedeai cu vergeturi?
Pentru cele rosiatice te ajuta balsamul cu bitter suedez, gasesti la plafar in jur de 20-30 lei, dar nu se v-a intampla peste noapte. Cele vechi si mai adanci...numai laserul din pacate.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca erau vergeturi rosii (care inseamna ca sunt aparute recent) puteai sa scapi de ele relativ usor. Pentru cele albe singurul tratament care da rezultat e cel chirurgical. Dar eu zic ca nu merita.
Poti sa incerci sute de produse pe care le gasesti pe net sau aici, daca vergeturile sunt albe eu zic ca doar o sa-ti strici banii si nervii degeaba.
Sanatate.

| pheno94 explică:

Va multumesc pentru sfaturi!