| Sara2 a întrebat:

in seara asta trebuie sa incep anticonceptionalele yaz, imi puteti spune cuine a luat cum sta treaba cu chestia "alegeti eticheta saptamanii care incepe cu ziua in care incepeti sa luati comprimate. de exemplu daca incepeti miercuri utilizati eticheta saptamanii care incepe cu "mi" " deci le incep de unde scrie start sau de la a 5 pastila ca azi e vineri? rog pwe cineva care stie sigur

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ca sa nu uiti in vreo zi sa iei un incepi cu prima pastila din dreptul zilei in care o iei. Azi e vineri deci iei vi. In asa fel in cat maine apare sb, si asa mai departe. Zilnic esti sigura ca ai luat cum trebuie dupa zilele saptamanii

| sabela a răspuns:

Buna! Mai sigur poti intreba la farmacie sau citeste cu atentie prospectul, te ajuta f.mult.

| anda1313 a răspuns:

Ideea e sa iei in fiecare zi pastila corespunzatoare zilei sa nu uiti vreuna. Deci incepi cu vineri.Azi vineri, pastila de vineri samd.