| anonim_9938 a întrebat:

in somn cand iti amorteste mana picior[in general la maini mi se intampla] si nu l misti sa simti ca revine se poate intampla ceva? d multe ori ma trezesc ca am mainile amortite si nu le pot miscasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Mai patesc si eu asa din cand in cand si e destul de nasol, daca nu te trezesti la timp zic eu singurul lucru care ar putea sa ti se intample ar fi sa ti se invineteasca mana daca stai cumva pe ea si iti amorteste dar ceva mai grav nu cred.

| anonim_9938 explică:

Eu vreau sa stiu ca daca nu ma trezesc sa spun asa la timp se poate intampla ceva?

| Yumitsu a răspuns:

Si eu uneori ma tresesc cu mana amortita da trece repede. probabil ai dormit pe mana aceea. cred ca nu e nimic serios, da nu-s eu doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine si eu am patit acelasi lucru. am mers la doctor si el a spus ca asta e normal.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai.

http://www.topmedica.ro/blog/amorteala-si-durere-la-maini/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| ADDA_4343 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel dar cred ca poate fii periculos.de obucei cand iti amorteste o mana sau un picior sangele nu mai poate circula prin vene deoarece tu stai intr-un fel si ti apasat pe vas iar acesta nu mai poate circula... parerea mea (ai grija)