| Florazul15 a întrebat:

Buna. În timp ce râdeam am simțit o durere foarte puternică în partea dreaptă a abdomenului cam pe unde este localizata apendicita ca și cum mi s-ar fi rupt ceva în interior. Este posibil să mi fi rupt ceva în interior și dacă nu de la ce a fost acea durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu se rup organele așa ușor de la un simplu râs.Ai făcut o mică întindere ceva.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu știu exact cat de relevant e acest articol, dar nici apendicita nu avea cum să fie, pentru că dacă era, aveai dureri severe și greata+că vomai
https://trailrunningacademy.com/......-de-ficat/

| Eireann a răspuns:

Apendicele este organul, apendicita e o boala care se manifesta prin inflamarea apendicelui.
E ca si cum ai spune ca ai simtit o durere unde ai pneumonia.
Organele interne sunt destul de robuste, nu se rup asa usor. Cel mai probabil o intindere musculara sau un spasm muscular.

| comanantonio17 a răspuns:

S-ar putea să nu fie de glumă, ar trebui să mergi la doctor să verifici, dacă doctorul îți spune să ți le scoți, scoatele.