| Frumusiha_Violeta_1997 a întrebat:

La inaltimea de 1, 65 cate kilograme trebuie sa ai? Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Pai cam 47 -48 cred. Daca nu vrei sa fii grasuta. happy

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

Cred ca e exagerat 47-48 nu vreau sa ajung anorexica happy

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

Eu la la 1.74 am 55 de kg si nu sunt anorexica big grin Depinde cum vrei sa arati happy

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

Mmm. o sa tin cont. sper sa nu am vreo surpriza. Mersi :*

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

Cum adica surpriza? :*

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

Adica sa slabesc pana pe la 48 si sa arat,, bat'' oricum cred ca 55 e bun si la 1, 65 laughing

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

E foarte bine :* Nu toti avem aceeasi conformatie!

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

Important e sa te simtu tu bine!

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

Eu ma simt bine si la cele 68-69 de kg dar stii noi fetele in general parca vrem mai mult ca sa ajungem la un fel de a zice,, perfectiune'' :* Asa ca cred ca o sa mai slabesc, ca nu strica happy

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

Arati bine, nu esti balena dupa cum se vede in poza.Deci schimbarea fa-o doar daca simti nevoia :* Succes!

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

P.S poza aia e de mult acum am cu 10 kg mai putin. in poza aveam vreo 73 si de asta am luat masuri si in doua luni am ajuns la 69

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

Wow,ai slabit 10 kg, bravo!

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

Nu a fost chiar asa greu, am renuntat la unele alimente si mi-am facut alt program alimentar, si foarte mult sport. Daca ai vointa poti. MERSI PENTRU SFATURI :*

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

Interesant ...cu multa placere :*

59 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Intre 55 si 60, dar acum esti inca in crestere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maxim 55.

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru anonim_4396):

Mersi :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

Cu placere:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 57

| Sadop a răspuns:

Pânâ în 60.

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru Sadop):

Pai am 59 deci e bun. Mersi :*

| Sadop a răspuns:

Greutatea normala pentru această înălţime este de minim 51 de kilograme şi maxim ( deja e mult prea mult ) 69.
Iar greutatea ideală este de 58.
Deci eşti bine.

| JoeTPU a răspuns:

Trebuie sa ai in jur de 50 de kilograme.

| ShadeAdda a răspuns:

Mereu sa ai calculul asta in minte: scazi din perechea de cifre de la final 10. Si aceea este greutatea ta medie. Deci 65-10=55. Trebuie sa ai in jur de 55 de kg. Nu mai mult de 60, dar nici mai putin de 50.

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru ShadeAdda):

Mersi :* Chiar nu stiam acesta metoda de a afla happy

| ShadeAdda a răspuns (pentru Frumusiha_Violeta_1997):

Cu placere! ^_^ Ma bucur ca te-am ajutat!

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru ShadeAdda):

Si eu ma bucur ca am invatat ceva nou azi happy

| junk1sta a răspuns:

55. E simplu, la femei scazi din cm in inaltime 110, iar la barbati 100 cm. 165 cm=> 55 kg pentru fete.

| AddyTakaBlack a răspuns:

Pentru o fata in medie de 47 pentru un baiat in medie de 60+

| XtiGrEx3S a răspuns:

Presupun ca 50...

| bummblebe a răspuns:

45-50 e ok pentru inaltimea ta!

| MyNameIsAna a răspuns:

Pai eu am 1, 65 si am 37 de kg
pai sa nu crezi ca esti prea slaba la 47-48

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru MyNameIsAna):

Aici depinde si de varsta. mersi :*

| CrissVlad13 a răspuns:

Pana in 50-55.

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru CrissVlad13):

Off deci mai am de munca inca 4 kg happy Mersi :*

| Kiddddddddd88 a răspuns:

Buna! Ar trebuii sa ai 55 kg, adica cu 10 kg mai putin. Sper ca te-am ajutat, papa!

| Pandele_Cristian_1997 a răspuns:

+/- 10 happy fata de inaltimea care o ai indiferent de eahappy

| AlleLussy a răspuns:

Mai nou... la inaltimea pe care o ai ar trebui sa ai in jur de 60-65 kgwinking

| Lo_Lorena_1998 a răspuns:

Deci daca ai 1, 65 ar trebui sa ai 55. Din inaltimea ta trebuie sa scazi 10 si iti iasa greutatea pe care ar trebui sa o ai

| MartinaStoessel006 a răspuns:

Alrededor de 58 kilogramos. Al igual que Violetta?

| katherinaVonB a răspuns:

Buna Violeta. happy Si eu am tot 1, 65 si acum in prezent am 56 de kg.pot spune ca ma simt destul de bine ..ca-m asta ar fi greutatea potrivita pentru 1, 65..cu toate ca eu as vrea sa ajung la 50 de kg happy

| Frumusiha_Violeta_1997 explică (pentru katherinaVonB):

O sa tin cont de spusele tale si eu as vrea sa ajung la o greutate medie. mersi :*

| Bobocea_Adela_1991 a răspuns:

Salut! Si eu am cam tot atat inaltime(1.63) si am 51.5 kg tu ar cam trebui sa ai vreo 55 sau 54 depinde si de corpul tau.