| sweety06 a întrebat:

Buna la toti, m-am apucat de 2 saptamini de slabit, in acest timp am dat 3 kg jos, am o dieta personala si cu toate ca are efecte as vrea sa ma asigur ca ma alimentez corect, dimineata un bol de cereale integrale, la amiaza o brinzica dulce degresata(sau o salata de varza) si un fruct, si seara un iaurt cu fructe si ceva fructe, va rog spuneti-mi daca nu fac vreo greseala cu alimentatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mananci nici un pic de carne, ceea ce in cateva saptamani se va traduce prin scaderea maselor musculare si afectarea inimii. Trebuie sa mananci macar 250 de grame de carne pe zi (piept de pui, carne de vitel, peste slab fierte sau pe gratar)

Răspuns utilizator avertizat
| Lungu23 a răspuns:

Cam ceea ce faci tu fac si eu doar k eu mai mananc si carne pe gratar sau fiarta.e bine sa mananci si carne dar sa nu fie prajita.un mic sfat fa sport eu fac 1 ora de tae bo gasesti pe you tube sunt foarte bune crede-ma:*succes