| AnnonnymuSs a întrebat:

Luna trecuta menstruatia mea a venit in 28, acum suntem deja in 31 si inca nu a venit. Mentionez ca prin 18 am urmat un tratament cu augmentin si din cauza ca sunt prea puternice am facut candidoza vaginala. Am urmat un tratament cu crema cam pana in 27 m-am oprit fiind ca am crezut ca trebuie sa vina menstruatia. Imi poate intarzia din cauza antibioticelor si tratamentului cu crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danila_Sorin_1968 a răspuns:

Nu.Dar sa stii ca menstruatia si trenurile romanesti nu vin niciodata ''la fix''.Nu te panica, daca ai facut sex neprotejat mai asteapta cateva zile si dupa aia consulta un sexolog pentru. vreo pilula de ''dupa''. Candidozele, pot da tulburari de ciclu menstrual intr-adevar, dar nu tratamentul cu antibiotice.

1 răspuns:
| adda001 a răspuns:

Da iti poate intarzia din cauza antibioticelor si eu am patit asa, mi-a intarziat cam o sapt