| ionutx3 a întrebat:

Buna ma numesc Ionut si as avea 2 intrebari prima:de cateva zile ma doare in spate sub coastea stanga eu cred ca e de la rinichi, cand stau in picioare si ma pun sa zicem pe burta in pat simt ca ma doare mai rau mutanduse ceva, e putin umflat as vrea sa stiu ce e va rog lasativa parerea. A-2-a ma doare in jurul buricului cu diametru de 2 cm e grav de la ce poate fii nu stiu, va rog cand va lasati parerea scrieti si la ce intrebare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Buna.Pentru prima intrebarebig grinupa simptomele tale sunt dureri ale rinichilor adica a rinichiului stang aceasta problema la mine e veche mereu fac nisip si piatra la rinichiul stang sfatul meu este sa mergi sa faci o ecografie nu sta asa ca se agraveaza mai rau.Pana ajungi la medic puneti sticla cu apa calduta in zona dureroasa si bea multe lichide si mai ales ceai.Cea dea 2 a intrebare pare a fi apendicita cand intestinul subtire da dureri inseamna ca e apendicita asta o stiu de la medicul care m-a operat de apendicita, si cel mai bine este sa mergi sa iti faci control.Multa sanatate sper ca te-am ajutat cu ce am putut.