| chokotof a întrebat:

mai tine cineva dieta lui Catalin Crisan? Eu o tin de 3 zile, dar ma ingrijoreaza cantiatea de oua si mezeluri din prima etapa. Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și să înveți să mânânci nu ai putea?
"rețete de vedete", aiurea în tramvai.
O alimentație săracă în calorii dar diversificată zilnic pentru a asigura buna funcționare a organismului și mișcare zilnică (exerciții fizice, mers în ritm alert, dans, înot, sală, etc. minim 30 de minute și se poate ajunge la 2 ore dacă timpul îți permite!).
Uite aici ca să te orientezi ca și valori calorice, http://calorii.oneden.com/
Masa cu multe calorii să fie servită până în ora 14.00 h, seara o cină foarte ușoară care să ajute la digestie și nu mai târziu de ora 19.00 h.
Trebuie să faci un stil din viață din asta, nu regumuri peste regimuri că vei fi yoyo!
Pa, pa.