| BuburazaCm26 a întrebat:

Mereu am avut rau de mișcare, luam emetostop la fiecare calatorie, ma gandeam daca as putea folosi aceste pastilute si pentru mașinăriile din parcul de distracție, ce ziceți? Sa încerc? Sau nu au legătura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pastilele pentru rau de miscare iti "blegesc" sistemul nervos dandu-ti o stare de somnolenta totusi.
Sfatul meu este sa nu te duci intr-un parc de distractii daca ai rau d emiscare, ca iti va parea rau sa fii acolo si sa nu te bucuri de tot ce-i imprejur. Mergi in alte locuri, sau daca esti nevoita totusi sa ajungi acolo, plimba-te sau stai pe o banca.
Explica-le celorlati ca nu poti sa te dai in nimic, din cauza raului de miscare si cei care te iubesc, te asigur ca te vor intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laxative?laughing

| ElPocho a răspuns:

Nu cred ca au legatura, plus la parcul de distractii timpul este de doar cateva minute, nu se compara cu o calatorie happy