| anonim_4396 a întrebat:

Buna mi-a iesit un herpes la gura pe ce tratament este? ce sa fac? la buza de sus mi-a iesit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Stiu ca exista un plasture pe care poti sa-l cumperi de la farmacie, dar nu stiu cum ii zice. Daca ai astfel de probleme in mod repetat, uite niste remedii :
http://www.libertatea.ro/......31948.html

| tyana a răspuns:

Unguent antiherpetic, herpestop se numeste.Actioneaza impotriva virusului si are si efect analgezic.Multa sanatate!

| Vizitiul a răspuns:

Cel mai eficient tratament pe care-l poti face este de marire a imunitatii organismului. Tinctura de brad, de propolis, consumul anumitor alimente: mango, mar, brinzeturi tari.

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, ia de la farmacie aciclovir pastile, si crema. E important sa iei si pastile. Sanatate multa. Pa

| marsy a răspuns:

Urasc herpesullll!
de multe ori am de suferit din cauza lui! nu pot esi din casa macar, la liceu! Deci poti folosi VIVORAX pn a trece rapid, este un unguent foarte bun! Dupa ce iti trece ca sa nu ramana vreo cicatrice unge locul cicatrizat cu tinctura de galbenele sau romanita!

| eugem35 a răspuns:

Baneokin

| iuliana_5977 a răspuns:

Buna! Cumpara Aciclovir, este un unguent special pentru herpes sau poti incerca un tratament traditional cu usturoi. Este putin mai neplacut din cauza usturimii dar da rezultat mai repede. Tai un catel de usturoi si freci herpesul cu el. Daca faci treaba asta de 3 ori pe zi se usuca foarte repede. Bafta.

| katia257 a răspuns:

Am folosit Aciclovir, mi-a trecut in cateva zile si nu a ramas nici un semn! Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Windir a răspuns:

Pai in primul rand sa incerci sa te exprimi corect gramatical.
In al doilea rand intreaba la farmacie de ceva crema si plasture pentru herpes.