| Melinda101 a întrebat:

Mi-a iesit urcior la ochi pe pleoapa inferioara si mi-am cumparat Kanamicina. Intrebarea mea este daca trebuie data pe pleoapa sau in interior. Pe instructiuni arata ca trebuie administrata pe interiorul pleoapei, dar nu sunt sigura daca numai in cazul infectiilor mai grave sau si in cazul meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dai pe urcior.

| mona a răspuns:

Din moment ce ai urcior dai pe el, deci in exterior

| Azµre a răspuns:

Cel mai simplu tratament, iei de la farmacie gentamicină picături și pui în ochi de 2-3 ori pe zi.
Iei un cățel de usturui îl rupi în două îl storci și te freci cu el pe ulcior! Tot de 2-3 ori pe zi!
În 2 zile a dispărut de tot!
Iar kanamicina da se dă pe interior, pe ulcior!