| anonim_4396 a întrebat:

Buna,nu stiu daca e normal, dar am 14 ani si inca nu mi-au cazut maselele, adica mi-au cazut dintii de lapte si caninii dar niciodata maselele.
E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da este

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai cazut dintii de lapte cand aveai cativa anisori, dar nu mai ti tu minte, de atunci.
Apoi maselele nu cad!

| dullcat a răspuns:

Buna.Te referi la maselele de minte? Alea le scoti cand considera dentistul, nu este o varsta la care trebuie, ci depinde de fiecare.

| gabicoo a răspuns:

Apucă-te de box și se rezolvă!

Răspuns utilizator avertizat
| alexxxxxxxxxxxxzzzz a răspuns:

Pai masele nu iti cad bosshee hee eu am 20 si nu mi-a cazut nicio masea.Doar dinti cad.Bagati degeti pe langa obraz si observa putin cat de adanci sunt masele bagate in gingiehee hee nicio sansa sa-ti cada, in schimb vezi cu spalatu pe dinti ca dupa iti cad