| Deeniiii a întrebat:

Puteti sa imi spuneti ce faceti voi personal pentru a da cateva kilograme jos, ce ati facut si v-a ajutat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În primul rând ce vârstă ai,ce înălţime şi greutate actuală ai?
Învaţă să mănânci,o alimentaţie săracă în calorii,multe legume şi fructe proaspete,nu prăjeli,carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, credemă!
Te pup!

6 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Eu sincer slabesc destul de repede, cateva abdomene, genoflexiuni, alergari... Diete nu tin, mananc multe fructe, legume, beau multa apa, nu mananc de la Mec sau KFC...

| Azµre a răspuns:

PRogram fix 8-13-19, fără grăsimi, săruiri, dulciuri, acidulate. + sport 30 de min pe zi!

| Fatamuntilor a răspuns:

Miscare si o dieta corespunzatoare inaltimi si greutatii tale.

| RandomGirl a răspuns:

Buna! Daca ai o alimentatie sanatoasa,(scopul tau fiind sa fi sanatoasa) corpul tau se va regla de la sine.
Pot sa spun ca site-ul http://calorii.slabute.ro/calculator-calorii.html m-a ajutat foarte mult! Iti calculeaza cate calorii ai consumat de-a lungul unei zile si cate kg o sa slabesti pe luna.
De ex o zi de-a mea arata asa:
Mic dejun: fructe + iaurt + o cafea(desigur cu lapte si cu zahar :)) )
Pranz: salata +rosii+ branza
Gustare dupa pranz(pe la ora 5-6): migdale + nuca de cocos rasa + afine
Pe langa asta fac zumba timp de o ora, zilnic si consum 2l de apa; iar tot meniul meu are cam 1400-1500kcal + zumba - 500kcal = -5kg/luna.(aici intervine si metabolismul bazal care difera de la o persoana la alta, o sa ti-l calculeze ei)
Ei imi spun acolo ca eu ma infometez, dar serios ca nu ma infometez si ma simt foarte satisfacuta.
In fiecare zi intru si imi pun acolo ce am mancat si iti spun sincer fara acel site nu as fi fost atat de motivata.
PS: Nu fac reclama, doar iti dau un sfat, pe mine m-a ajutat foarte mult!
Multa bafta!:*

| talibanu112 a răspuns:

Puneti pe abdomen..folie plastica fino ia-ti o geaca si punete pe alergat si nu manca paine multa ..eu am slabati de la 59 kg pana la 48 kg intro sap si cv..eu am invatat treaba asta de la nationalele de box ca ma punea antrenori sa slabesc rapid sa fac categoria

| Geani999 a răspuns:

Bună Deni! Pentru a da kilogramele jos trebuie dietă+ sport! Sigur dă rezultate că și eu fac același lucru. Eu am început să iau și Colon help, este ok, nu îți dă poftă de mâncare mai deloc! Baftă.