| anonim_4396 a întrebat:

Rog să răspundă doar cele care au făcut sau fac tratament pentru candidoza genitală. Mi s-a prescris un tratament cu spălături vaginale cu ceai Ginosept și irigator Tantum Rosa și cremă intravaginala Lomexin. Ideea e că am uitat cum a specificat doctorul să procedez. A zis sa folosesc crema 3 zile in care sa nu fac spălături, dar acum nu mai țin minte daca după sau înainte de spălături. Am sunat la ginecolog să întreb din nou și când am închis am realizat că tot nu m-am lămurit... Acum mi-e rușine să mai sun că și așa am deranjat. Poate să îmi spuna cineva daca are idee cum se procedează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna, ai putea sa suni la un alt medic specialist ginecolog.

| Teo29 a răspuns:

Lasa rusinea si du-te luni pana la cabinet, zi-le ca nu ai inteles exact cum sa faci. De data asta noteaza-ti ce iti spun cei de acolo pentru ca degeaba intrebi pe net, fiecare pacient are recomandarea sa specifica.

Daca tot ti-e rusine, discuta macar cu medicul de familie sa iti dea o parere, citeste si prospectele la toate tratamentele sa iti faci o idee.