| Olarean_Doina_1972 a întrebat:

Bună seara, am si eu o întrebare dacă sunt pe ciclu pot să cotinui tratamentul cu cervugid? Metionez ca mai am 2 ovule si termin tratamentul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Tratamentul cu ovule nu se intrerupe niciodata doar fiindca a venit mesntruatia, se continua si in perioada menstruala, fara abatere. De altfel, e scris foarte foarte clar in prospect, mai citeste-l de 3-4 ori cu atentie.

| alina2k18 a răspuns:

Din ce stiu eu ovulele de genu asta nu se administreaza atunci cand ai menstruatie...
Daca tot stiai ca incepe menstruatia in curand de ce ai inceput tratamentul?