| enessz a întrebat:

Buna seara! Am si eu o problema,acum o saptamana eram la un tovaras acasa si acesta in bucatarie avea o punga plina de sticle de bauturi alcoolice.Din neatentie,am dat cu piciorul direct in sticla de jack daniels,prin punga,m-a durut mult dar credeam ca nu e nimic grav doar ca m-am lovit dar vad ca imi curge foarte mult sange, tin sa mentionez ca sticla s-a spart.Am ajuns acasa,am curatat rana si am lasat sa treaca timp.Dar pana si azi ma mai doare putin in zona loviturii cand calc sau apas in zona aceea, imi e frica sa nu fi intrat un ciob in rana sau ceva de genu.Dar ma gandesc ca pana acum se infecta sau ceva.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ar fi trebuit sa mergi la urgente chiar in acel moment.Macar acum in prezent du-te la medic.

| trophin a răspuns:

Fara suparare, insa asta e o prostie cu care incerci sa te mandresti, ca avea ala o sticla de *. nu are nimic, ca si atunci cand te musca pisica, te doare cateva zile

Răspuns utilizator avertizat
| Smmo a răspuns:

Sa intrebi un medic.