| andreipro54 a întrebat:

Buna seara. Am si eu o problema de sanatate, am varsta de 18 ani si de cateva luni am o durere in spatele capului, enervanta si imi pocneste capul, cand il rotesc, am cautat pe net si mi-au dat rezultatul unei nevralgii arnold, acum nu stiu ce sa fac. Durerea uneori trece, uneori persista, uneori ma ia mai tare, mai putin, nu inteleg nimic. Nu stiu ce sa fac, va rog ajutați-ma. Tin sa precizez ca am avut si mici probleme cu spatele, inceput de scolioza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In aceste luni de zile te-a vazut vreun medic?
daca nu, atunci ar fi cazul

| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de cap au nenumarate cauze, de la cele mai frecvente cum ar fi: statul prea mult cu ochii in computer si ecrane electronice (telefon/tableta), pana la obezitate, dereglari hormonale serioase sau tumori craniene.

PS Scolioza nu da dureri de cap, doar de spate.

| Violleta2022 a răspuns:

Uitasem sa-ti spun ca si lipsa zaharului din mancare sau bauturi (de care esti sau ai fost dependent), poate sa-ti mai dea asemenea dureri de cap, dar numai pentru 3 saptamani fara zahar, fiindca dupa aceea scapi de depedeta si nu mai poftesti deloc la zahar.