| Suzana2 a întrebat:

Azi de dimineața când am mers la baie pentru rutina de dimineața am observat ca, curgea sânge. Inițial am crezut ca mi-a început menstruația. Dar pe parcursul zilei de azi realizai ca îmi curge sânge doar când merg la baie. Îmi curge când încerc sa fac treaba mare. Menționez ca nu am nici o durere și am scaunul ca de obicei. Deci pot sa fac dar nu înțeleg de ce curge sânge. Care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca este prima zi de ciclu! Asa se porneste.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate fi așa cum zice @AnaMaria, începutul, deci primele semne.
Dar, dacă zici că se întâmplă doar când ai scaune (și dacă suferi de constipație) atunci ar putea fi și hemoroizi.
Ar fi indicat să vorbești deschis cu mama ta, cu ea ar trebui să fii foarte apropiată, sinceră, fiindcă te poate sfătui oricând.