| liviunm a întrebat:

Buna seara, de ce cand ma spal pe dinti sangerez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca o pasta de dinti care rezolva problema sangerarilor gingivale. Ori ai probleme dentare, ori aplici prea multa forta cand te speli pe dinti.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Dinții sunt singurii din corpul uman care nu se regenerează. Încearcă să nu periezi foarte tare dinții pentru că îți vor sângera gingiile.Periuța trebuie înclinată la 45° pentru un periaj complet și corect.

| Ali0991 a răspuns:

Atunci nu te mai spala pe dinti
Functioneaza