| EvelineStefania19 a întrebat:

Ma adresez fetelor, de 3 săptămâni am început sa utilizez epilatorul, pentru a-mi rămâne pielea mai fina pe termen mai lung. Înainte ma epilam doar cu bigul, aproape in fiecare zi, asa ca am ales sa apelez la epilator, știind ca este o metoda mai dureroasa dar mai durabilă. De la a 3-a epilare cu epilatorul electric, au început sa îmi apară fire de par sub piele, și nu e rădăcina e firul crescut foarte lung, și nu iese la suprafața și se vede foarte inestetic. nu ma dor, nu s-au inflamat. pur și simplu mi-au crescut sub piele și trebuie sa dau puțin cu unghia ca sa iasă la suprafața. cum sa scap de ele? Sau ce metoda sa folosesc sa nu mai crească sub piele. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Consulta un dermatolog! Nu e normal sa ti creasca sub piele.