| Denysa-Myhaela a întrebat:

Buna Seara, TPU! Am 21 de ani si acum un an si jumatate am nascut, este vb. de sanii mei, la inceput dupa ce am nascut nu ii vedeam lasati erau plini de lapte si nici nu se observa, dupa ce nu am mai avut lapte sau lasat parca si-au pierdut si elesticitatea ce sa fac ca sa-i ridic? Infara de operatie ce exercitii trebuie. sa fac ca sa-i ridic? Electrostimularea sanilor este buna? Cateva sfaturi de a imi ridica sani exclus operatia de ridicare a sanilor, ca nu cred ca se ridica doar cu ajutorul operatiei.
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yoio_5684 a răspuns:

Buna, te inteleg prin ce treci.sa-ti traiasca copilasul.incearca cu 2 greutati in maini "chiar si ca 2 sticle d 2 litri de apa""deschizi mainile si le aduci in fata sanilor. tinand mainile inchise in fata incordezi antibratele si le strangi spre sani.de 3 ori pe zi cate 15-20.la inceput nu vezi mari rezultate dar cu timpul cu siguranta.mai bine de atat nu stiu cum sa-ti explic.mai sunt si lotiuni care te ajuta mult. sper sa-ti fie de folos.

2 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Buna. Mai cauta pe internet si cu siguranta o sa gasesti exercitii. Dupa o logica simpla, in spatele sanilor sunt muschii pectorali si daca vei lucra exercitii pentru pectorali ar trebui sa se vada imbunatatiri. Cum insa nu sunt expert in domeniu ti-as recomanda sa cauti pe net adresa de mail (sau o forma de contact) a lui Carmen Bruma (prietena lui Mircea Badea) si sa o intrebi. Daca nici ea nu stie exercitii pentru asta, nu mai stie nimeni happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci sa stai cat mai mult cu fundul in sus sau eu stiu ce pozitie iti place tie spor la treaba si vb dupa aia 'winkingwinkingwinking