| panter a întrebat:

Buna stie cineva ce trebuie sa faci ca sa te tii la distanta de mincare?winking eu nu pot dar as fi recunoscatoare daca o sa-mi spuneti cum sa-mi pun pofta in cuiwinking si daca stiti vreun sait pentru femei unde pot gasi ceva uti spuneti-mi va rogg dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabiii a răspuns:

Cum poti sa te tii departe de mancare nu stiu! :D
Dar site-uri pentru femei da!

www.eva.ro

www.kudika.ro

www.ele.ro

www.frumusele.ro

www.divahair.ro

www.slabute.ro

www.noifetele.ro

www.petocuri.ro

www.perfecte.ro

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ambitie mare, mare

| Ralucutza a răspuns:

Iti trebuie multa vointa. Si mintea ocupata in permanenta

| marina28 a răspuns:

Nu cred ca sa te tii la distanta de mancare este o solutie. Infometarea e un lucru foarte rau. Sunt de parere ca atunci cand simti nevoia sa mananci, sa iei un fruct sau o leguma este o alegere mult mai buna decat abstinenta. In felul asta nu te'ai infometa si ai avea si un stil de viata mai sanatos.Ti'as recomanda sa faci si sport asta daca iti permite timpul. Si daca nevoia ta de a sta departe de mancare se naste din frica de a pune kilograme in plus in primul rand trebuie sa te gandesti ca infatisarea nu este cea mai importanta. Trebuie sa te simti bine in pielea ta indiferent de kilogramele pe care le detii. Nu cantarul trebuie sa-ti fie cel mai bun prieten. Sper ca te'am ajutat :*

| BubblesDoubleS a răspuns:

Salut, ai grija sa nu sari peste cele 3 mese ale zilei sunt foarte importante.
Presupun ca incerci sa slabesti, daca da dietele severe si sa nu mananci poate avea consecinte grave.( Sa te lipsesti de mesele principale si gustari nu e bine insa nici sa mananci prea mult).
Ar trebui sa citesti despre nutritie:
http://www.dieta-slabire.com/......e-mancare/
http://www.femeia.ro/sanatate/nutritie/cum-pacalesti-pofta-de-mancare.html
http://www.revistafelicia.ro/da_Nutritie_1003947.htm
http://www.google.com/......tp?/search

| Ştrumf_3960 a răspuns:

Slăbuţe.ro E un site care te va ajuta cu siguranţă

| xCat a răspuns:

Fa miscare/iesi afara.

| D1vina a răspuns:

Am eu un raspun! Daca vrei sa nu mai manaci ca esti gras(scuze)incuie bucataria si inghite cheia de la bucatarie (daca aveti cheie) si daca nu incuiete in camera cu 10l de apabig grinbig grinbig grin serios.Sauu PUNETE LA DIETAAAAAAAAAAA!

| hp1uk a răspuns:

Bea multa apa. Chestia e ca daca te abtii de la mancare ti se face foarte foame la un moment dat si iti vine sa mananci si mai mult. Ia un mic dejun consistent, apoi mananca putin dar regulat, o data la 3 ore si nu mai manca dupa 6-7 seara. Prin putin ma refer la un iaurt, apoi peste 3 ore o felie de paine prajita, peste 3 ore un fruct etc. Iar seara poti manca o salata sau piept de pui/curcan. Banuiesc ca vrei sa slabesti.

| andrey_7584 a răspuns:

Buna daca vrei sa te ti la distanta de mancare trebuie sa mananci 5 mese pe zi dar mai putin sau 3 mese
eu mananc 3 mese pe si dar mananc mai putin si m-am lasat de mancare